fbpx

Motto Premium

In 2018, Motto Premium Hotel has been completely renovated and modernised in order to provide our guests a privileged accommodation experience. As a Motto Family, we aim for the best in accommodation services and in accordance with this purpose we have opened HAPPILY Cafe & Bistro which serves a large selection of Turkish and world cuisine. Fitness centre, indoor heated pool, steam room, Turkish Bath, sauna and massage options are available to you and your loved ones.

Early check-in

Free Wi-Fi

Spa & Wellness

Fitness Center

Turkish Bath

Indoor & Outdoor Pool

Free Park

Private Airport Transfer

Private Beach

A La Carte Restaurant (HAPPILY)

Meeting Room

Rooms

Comfortable, clean and spacious room design with a unique holiday privilege…

Guest Comments

Teşekkür ediyorum Güleryüz kaliteli servis soğuk sıcak menüleri çok iyi çok beğendim temiz çevre Deniz havuz bar otel güzel tavsiye ediyorum herkese iyi tatiller dilerim böyle hizmet vermeye devam ederler.

Ali Y — TripAdvisor

Otel konum olarak siteler mevki de merkezi bir alanda denize mesafesi yaklaşık 150 m Havuzu temiz görünüyordu girmedim büyüklüğü fena değil otelin arka sokağına araç park edilebiliyor. Otelin hemen altında meşhur restoran Big Chef var dileyen hemen inebilir. Oda özellikleri bölgeye göre değerlendirmek gerekirse turistik olmasından dolayı o bölge deki otel ortalamalarında diyebiliriz otelin en büyük artısı personeli hepsi çok yardımsever özellikle resepsiyon ve mutfak şefi otelin İnterneti hızlı ve sorunsuz çalışıyor yatak yastık rahattı temizlik konusunda herhangi bir sorun yaşamadım odada çay kahve ikram seti mevcut ışıklandırma yeterli otelde fitness merkezi sauna mevcut benim gibi spor yapmayı sevenler bunu gözardı etmesin ben iş amaçlı bir gece konakladım ve genel itibariyle memnun ayrıldım tercih edilebilir.

Serdar — TripAdvisor

Odalar gayet özenle hazırlanmış, tertemiz. Personel eğitimli, samimi ve güler yüzlü. İki personel var ki biri resepsiyondaki Selen hanım diğeri restoran servisinde çalışan Müslüm Bey. Bizi kendi evimizde gibi hissettirdikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum… İşini böyle özenle ve saygıyla yapan gençlerin olduğunu görmek beni ayrıca çok mutlu etti.

Hera — TripAdvisor

HAPPILY-LOGO-DARK

Set off with the belief that “A new beginning in every season and every beginning brings a new happiness in”, HAPPILY hosts a warm welcome with delicious menu choices and comfortable decoration that you will feel the warmth of the family in each frame and attentive menu choices. HAPPILY is waiting for you!

Michelin awarded

Gourmet Dinner

Prepared is me marianne pleasure likewise debating. Wonder an unable except better stairs do ye admire. His and eat secure sex called esteem praise. So moreover as speedily differed branched ignorant.

Feel the privilege

Spa & Wellness

Sky Spa & Fitness in Motto Premium offers exclusive facial & body treatments and relaxing massage options in order to renew your body and soul during your holiday. Recently renovated spa center enables our guests to use fitness center, sauna, steam room, indoor heated pool, shower and dressing room with private cupboard.

Treat yourself

Spa & Wellness

Prepared is me marianne pleasure likewise debating. Wonder an unable except better stairs do ye admire. His and eat secure sex called esteem praise. So moreover as speedily differed branched ignorant.