fbpx

Sky Spa & Wellness

Motto Premium bünyesinde bulunan Sky Spa & Fitness, özel yüz ve vücut bakımları, masaj hizmetleri sunarken, tamamen yeni olan; fitness center, sauna, buhar odası, kapalı ısıtmalı havuz, duş ve özel dolaplı giyinme odası ve hamamı ile misafirlerine dinlenme ve yenilenme adına tüm olanakları barındırmaktadır.

Aromaterapi Masajı

Bitki özlerinden elde edilmiŞ karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır.

Relaxing Masajı

Bedeni rahatlatmak,dinlendirmek ve gevşetmek için ritmin yavaş tutulduğu,baskının az olduğu bir masaj çeşididir.
Ortalama 1 saat sürmekle birlikte;adale ağrıları,stres gibi unsurlar başta tutularak,tüm bedeni teknik hareketlerle aromatik yağlarında etkisiyle bedene ve ruha zindelik kazandıran masajdır.

Anti stres Masajı

Uygulaması kasları gevşetmeye yönelik ağır ve yavaş hareketlerle uygulanan bir masaj yöntemidir. Amaç kişinin stres kaynaklı oluşan kas tutulmalarını, kas sertleşmelerini çözebilmek ve kişiyi hem fiziksel hem ruhsal bir rahatlamaya ulaştırabilmektir.

Mix Masaj

Isıtıcı etkisi olan masaj kremleri ya da bitkisel yağlarla tüm vücuda ya da bölgesel olarak uygulanan bir masaj tekniğidir. Kas ağrıları, kas tutulmaları, gerginlik, kireçlenme ve romatizmal nedenlerden kaynaklı sırt, boyun, bel ve bacak ağrılarını gidermede etkili olan bu masaj dört tekniğin birleşiminden oluşmaktadır. Ayak refleks, sırt masajı, sıcak taş masajı ve Hint baş masajının kombinasyonu şeklinde adlandırılabilir.

Spor masajı

Basınç ve hız kasa istenilen etkiye göre değişir. Öfleraj kasa kan akışını artırır. Petrisaj, iki elin de kası tutup sıkıştırmasına dayanan iki elle yapılan bir yoğurma türüdür. Bu teknik gerilmiş kas demetlerini gevşetir. Kasa yapılan vuruşlar ve darbeler olan perküsif vuruşlar çoğunlukla küçük parmaklarla uygulanır. Kaslara biçim vermek için yapılır.

Bronzlaştırıcı Masaj

Organik güneş bronzlaşma yağımız en üst düzeyde koruma sağlar. Hem havuç hem de kakao yağları, dokuyu güneşin zararlı UV ışınlarından korurken, aynı zamanda bronzlaşma sağlar. Bu ürün bir saat koruma sağlar ve saat 11:00 – 15:00 arasında doğrudan güneş ışığından uzak durmanızı öneririz.

Sırt Masajı

Bu tedavide kaslar gevşetilir ve ağrılar ve ağrılar hafifler. Sinirler bel kemiğinden başlayıp vücudunuza dağıldığı için, bu masaj sinirlerinizi doğrudan etkiler ve sinir sisteminizi rahatlatır. Baş ağrısı, uykusuzluk, stres, sırt ve boyun ağrıları ve tuğlalar gibi sorunların giderilmesinde özellikle etkilidir.

Derin doku masajı

Vücudunuzdaki gerginlik, derin dokulara ve kaslara yerleşerek kaslarınızın ağrımasına neden olur. Derin Doku Masajı, sorunlu bölgeler için tasarlanmış düzenleyici ve tedavi edici bir masajdır. Toksinlerin vücudunuzdan atılmasında son derece etkilidir ve özellikle sert masajlardan hoşlananlar tarafından tercih edilir. Derin doku masajı fiziksel, psikolojik ve zihinsel olarak rahatlamak, tıkanıklıkları çözmek ve enerji akışını teşvik etmek için mükemmel bir yöntemdir.

Kral ve Kraliçe Masajı

Lüks bir ortamda kendinizi kral ve kraliçe gibi hissettiren bir terapi. İki uzman terapist, senkronize hareketlerle tüm vücut masajını uygulayacak. Bu aynı anda dört elin senkronize hareketi sizi unutulmaz bir deneyime bırakıyor.

Anti- Selülit Masajı

Selülit masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve taze oksijenle dolu bir doku sağlar. Özel selülit yağları ile cildin altındaki portakal kabuğu benzeri bir görünüm tahrip olabilir. Daha iyi bir sonuç için, haftada 3 seans alınmasını öneririz:

Sıcak Taş Masajı

Bu terapi, vücudunuzun bazı kısımlarına ısıtılmış volkanik taşlar koymakla başlar. Vücudunuzdaki volkanik taşların kayması ve sürtünmesi vücudunuzdaki stresi ve ağrıları emer. Bu terapi vücudunuzdaki toksinleri atar ve lenf sistemi için son derece önemli olan rahatlama ve derin dolaşım sağlar.

Ayak Refleksolojisi Masajı

plantar fasiit, ayak bileği yaralanmaları ya da gün içinde spor ya da ayakta iş yapmak durumunda olan kişiler için rahatlatıcı ve terapötik bir yöntemdir. Refleksoloji masajında terapisti, ayak, bilek ve bacağınıza masaj uygular.

Baş masajı

üst beden,sırt,omuz,boyun,saç,saç derisi ve yüzünüze aromatik yağlarla uygulanan ve özel tekniğiyle kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran bir masajdır. Dış etkenlerin başında gelen stres,üst beden ve baş bölgesinde enerjinin bloke olmasına neden olur.

Geleneksel Türk Hamamı

Sauna, Kese Uygulaması, Köpük Masajı, Özel Yağlarla Masaj
70 min.

Sky Klasik Paket

Sauna, Kese Uygulaması, Köpük Masajı, Özel Yağlarla Masaj
95 min.

Sky Deluxe Paket

Sauna, Kese Uygulaması, Köpük Masajı, Özel Yağlarla Masaj, Yüz Maskesi, İçecek İkramı, Kuru Veya Taze Meyve İkramı
125 min.

Sky Sultan Bakım

Kahve Peeling, Vücut Maskesi, Köpük Masajı, Özel Yağlarla Masaj,Mini Cilt Bakımı, İçecek İkramı, Kuru Veya Taze Meyve İkramı
145 min.

Yüz Maskesi

10 min.

Mini Yüz Bakımı

30 min.

Derin Temizleme

50 min.

Ekstra Nemlendirici Bakım

50 min.

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı

50 min.

SKY ALL DAY :
Hafta İçi: 09:00 – 21:30
Hafta Sonu: 09:00 -21:00

SKY SUN SHINE :
Hafta İçi: 10:00 – 17:00
Hafta Sonu: 09:00 -21:00

SKY BLACK :
Hafta İçi: 09:00 – 12:30 / 18:00 – 21:30
Hafta Sonu: 09:00 -21:00

SKY ENERGY :
Hafta İçi: 09:00 – 21:30
Hafta Sonu: 09:00 -21:00

Tüm Fitness üyelik paketlerinin içine dahil olanlar;
Hamam-sauna-buhar odası-kapalı havuz

Hamilelik boyunca doktorunuzun da onayı ve bilgisi dahilinde, uzman eğitmeniniz tarafından her dönem için özel programlanmış pilates egzersizleri yapılabilir. Hamilelikte bedenin güçlenmesi, elastikiyetinin artması, kontrol edilebilir olması çok önemlidir.Pilates; hamileliğin ilk aylarından son aylarına kadar anne adayını doğuma hazırlayan, güçlendiren, doğum sonrasında da tekrar eski formuna hızla dönebilmesini sağlayan mükemmel bir egzersiz sistemidir.

FAYDALARI;

*Doğumda kaslarını kontrol ederek doğuma yardım edebilmesini,

*Doğum sonrası toparlanabilmesini

*Hamilelik son dönemleri ve doğum sonrası basınçtan kaynaklanan idrar kaçırma gibi  istenmeyen durumların önlenmesini sağlamakta

*Cinsel hayatın doğum sonrasında normale dönmesinin kolaylaşmasını da beraberinde getirmektedir.

*Doğum sırasında rahat ıkınarak rahat bir doğum gerçekleştirirler.

*Doğum sırasında oluşabilecek yırtıklar azalır.

NE ZAMAN BAŞLAMALI ?

Hamilelikte pilatese doktorunuz izin verdiği sürece, gebeliğin 12 ve 16. haftası arasında başlanabilir, ortalama olarak haftada 2 veya 3 defa doğumunuza kadar güvenle devam edebilir, Pilates yaparak hamilelik sürecinizi daha mutlu ve konforlu hale getirebilirsiniz.

 

 

MATWORK PİLATES

Bu pilates türü tüm bu ufak ekipmanlar kullanılarak aletli pilatesteki yayların oluşturduğu ağırlığı hissetmeye çalışarak yapılmaktadır.pilates grupları halinde grubun karşısında bir eğitmen eşliğinde yapılır. Matwork pilateste kullanılan ekipmanlar; pilates minderi, büyük ve küçük egzersiz topları (swiss balls), pilates çemberi, lastik bantlar (stretch band), ufak ağırlık topları ve ufak rulolardır (foam roller).

Matwork pilateste, de kesinlikle uzman bir eğitmen eşliğinde egzersizler doğru bir şekilde yapılmalıdır. Kullanılan bu ekipmanlar tek tek ya da birbiriyle farklı kombinasyonlarda uygulanmaktadır. Bu ekipmanlardaki lastik bantlar aletteki yaylardaki gibi esnemeye yardımcı olmaktadır. Büyük egzersiz topu da dengede durmaya çalışarak vücudun farklı bölgelerindeki kasları çalıştırmaya yöneliktir. en fazla 10 kişilik gruplar halinde yapılabilir. Hangisinin en uygun ortam olduğuna karar verdikten sonra egzersiz programı eğitmen tarafından oluşturularak derslere başlanır.

PİLATES ÇOCUKLARIN VÜCUT SAĞLIĞINI KORUYOR

Gelişen teknolojinin ve değişen koşulların etkisiyle çocuklar sokakta oyun oynamak yerine bilgisayar veya tabletleri başında vakit geçiriyorlar. Pilates sadece formda kalma yöntemi olarak görülmüyor, kas-iskelet sistemi rehabilitasyonu olarak da kabul ediliyor.Sırada yanlış oturma alışkanlıkları, hareketsiz bir yaşam tarzı çocukların ileride duruş bozukluğu, vücut dengesini kaybetme gibi sorunları yaşamasına sebep oluyor.Çocukların düzenli olarak hareket etmesi ve vücutlarını disipline etmeleri, ergenliklerine, yaşlılıklarına olumlu katkısı bulunuyor. Her şeyden önce mutluluğun çocukların vücut sağlığında olduğunu belirten uzmanlar “Tüm bedeni etkileyecek kas dengesizliklerinde yanlış harekete sebep olabilecek omuz bölgesi ve pelvik kuşağı bölgesini etkileyen,yanlış yapılan veya düzeltilmeyen hareketlerin zararlarını azaltmak için çocukluk döneminden itibaren düzenli yapılan pilates, vücut yapısı için önemlidir” diyor.

 

SU JİMNASTİĞİ NEDİR ,YARARLARI NELERDİR?

Su içinde hareket etmenin avantajlarından biri aynı anda tüm vücut kaslarını çalışmasıdır.Su jimnastiğinin etkisinin çok daha yüksek olmasının sebebi suyun kaldırma kuvvetinin, hareketleri yaparken vücuda uyguladığı dirençtir. Bu dirence yenilmeden hareketler belli bir sayıda veya sürede tekrar edildiğinden bölgesel kaslar tam olarak uyarılıyor ve etkili bir şekilde çalışarak güçleniyorlar. Su içinde hareket etmenin avantajlarından biri de aynı anda tüm vücut kaslarını çalıştırma imkanı sunmasıdır. Yüzücülerin vücutlarını aklınıza getirirseniz ne demek istediğimizi anlarsınız.

SELÜLİTLERE ÇÖZÜM

Suyun içinde hareket etmenin kan dolaşımını iki katına çıkararak vücuda sağladığı çok yönlü katkılar da unutulmamalıdır. Düzenli yapılacak su jimnastiği ile vücuttaki tüm sistemlerin çalışması düzenlenebilir ve genel vücut sağlığı geliştirilebilir. Su jimnastiği ile basenler, bacaklar, göbek, kollar, göğüs ve bel kasları harika bir şekilde çalıştırılabilmekte kadınların hiç hoşlanmadıkları selülitler kısa sürede azalmaya başlayabilmektedir. Uzun süreler boyunca bu egzersizi yapmanın vücudu dümdüz, ipek gibi yapacak güçte olduğunu belirtmeliyiz. Şimdi suyun içinde nasıl hareketler yapabileceğinizi merak ediyorsunuz değil mi?